czwartek, 16 maja 2013

szkatułka na dzień Mamy - tutorial

z okazji zbliżającego się święta wszystkich mam, przygotowałam mały kurs jak stworzyć szkatułkę z puszki na drobiazgi :)

Potrzebne będą:
- puszka
- materiał, którym będziemy zdobić puszkę
- kartonowe krążki
- igłę z nitką
- klej i taśmę dwustroną
- elementy do zdobienia np. sznur marynarski, koraliki... wszystko co chcecie

Ja wybrałam len ubraniowy i w podobnym kolorze ozdobiony len, który kiedyś był serwetką - stąd te falbaniaste zakończenia.


Najpierw oklejamy puszkę taśmą dwustronną i odcinamy kawałek materiału "tła" tak duży aby zakrył zewnętrzną i wewnętrzną ścianę puszki. Prasujemy i jeden brzeg podwijamy - można przeszyć - ja podklejam klejem.
 Teraz przyklejamy materiał do puszki.
 Należy pamiętać aby materiał przykleić również do dna puszki.
 Przygotowujemy drugi materiał. Można odciąć prosty kawałek i ozdobić go wedle uznania, ja wykorzystałam falbankę, która już była. Zaprasowujemy końcówkę.
 Przyklejamy na materiał "tło". jeden z krążków ozdabiamy materiałem - odcinamy większy kawałek materiału od krążka i zszywamy pod spodem, następnie wklejamy do środka szkatułki, dzięki czemu nie widać wklejonego materiału.
 Teraz czas na wieczko. robimy podobnie jak krążek wyżej. materiał "tło" fastrygujemy do okoła, dzięki czemu tworzą się orginalne "fale",mniejszym krążkiem zakrywamy niedoskonałości i wieczko prawie gotowe :)
Pomagają mi klamerki zanim wyschnie miejsce połączenia. dodatkowo ozdabiam wieczko cienkim sznurkiem marynarskim - przyklejam go klejem bardzo cienko nałożonym. Dół ozdabiam grubym sznurem marynarskim. Spód zasłaniam krążkiem podobnie jak wnętrze szkatułki.
tak wygląda prawie gotowa. Wieczko można zawsze ozdobić: koralikami, kwiatkami na szydełku, z filcu dosłownie wszystkim, więc tę część pozostawiam Waszej kreatywności:) ja jeszcze nie wiem jak swoje ozdobie.

Miłej zabawy :)))

mar

3 komentarze:

  1. Świetny pomysł i wspaniały efekt! Dzięki za super kurs, chętnie skorzystam :)

    OdpowiedzUsuń